WhatsApp
Çubuk Erik Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Yeşil Ham Can Erik Turşusu (1 Kg - Lt)


ADET
Sepete Ekle

Çubuk Erik Turşusu yaz mevsimi meyvelerindendir. Fakat yeşil ve ham olarak kurularak turşu olanağını da sağlayan insanoğlu yaz, kış 12 ay boyunca yeme imkanı sağladı.

Çubuk Erik Turşusu aşeren bayanlar için farklı alternatif nimet

Erik turşusu içerik olarak özel kurulum ister, emekleriniz zayi olabilir. Ama denemekte yarar var. Kurulumu başarılı bir şekilde yaparsanız. Sonuç olarak lezzeti yakalarsanız. Tarifi unutmayın devam edin. Şayet işe yaramazsa yönünüzü bize çevirin size zahmetsiz şekilde bu lezzeti kapınıza kadar gönderelim. Sonuçta biz bunu yıllarca deneyerek en iyisini yapana denk uğraştık. Çünkü işimiz bu size lezzetli ve kaliteli turşu ikram edebilmek. Bu yüzden ünümüze ün kattık. Bizi tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Dalından taze koparılmış ham yani tam olgunlaşmamış yeşil can eriğinden kurulan turşu kış aylarının vazgeçilmezidir. Özellikle sıcak havalarda kurulan turşular kış ayına saklanır ve lezzetle yenilir. Değişik turşu tariflerinin içinde yer alan erik turşusunu denemeniz sizin yararınıza olacaktır. Yeşil ham erik turşusu harika tadı ile damaklarınıza farklı bir lezzet katacak.

Dalından taze koparılmış gibi kütür kütür lezzette

Özellikle aşeren bayanlar için kışın bulabileceğiniz güzel bir lezzet ve alternatif olmaktadır. Enfes bir tadı olan ve alışagelmiş turşulardan farklı olan bu eşsiz lezzeti ikramlarınızda kullanarak sofralarınıza fark katabilirsiniz. Yerken sesini duyacak ve kütür kütür yiyeceksiniz. Çıtır çıtırda diyebiliriz kütür kütür de bu sesi duyarsanız doğru turşuyu yiyorsunuz demektir. Yumuşamış ürün ağızda haz vermez. Taze ve dalındaymış gibi yiyormuş gibi hissetmelisiniz. Çubuk turşunun özellikleri arasına giren yaz ve kış mevsiminde sürekli yiyebileceğiniz bir turşu türüdür. Erik yeşil ve ham olarak kurulmasıgerekir. Faydalarını bilemeyiz, fakat bu lezzetli yiyeceği tatmanızı tavsiye ederiz. Çerez gibi yiyebileceğiniz erik turşusunu mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Bu turşuyu kurmamız sonucu size 12 ay boyunca yeme imkanı sağlıyoruz.

 ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

Çubuk Ev Turşusu doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız


Benzer Ürünler