WhatsApp
Çubuk Fasulye Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Çubuk Yeşil Taze Fasulye Turşusu


ADET PET ŞİŞE
Sepete Ekle

Çubuk Fasulye Turşusu kurulurken taze ve yeşil fasulyeler fermente turşu olduktan sonra güvenle tüketebilirsiniz. Çünkü biz sizler için güvenle tüketebileceğiniz ürünler hazırlıyoruz.

Çubuk Fasulye Turşusu özenle seçilip özenle kurulur

Fasulye evsiminde toplanıp seçilir, temizlenir, sapları ayıklanır ve özenle turşusu yapılır. İsteğe bağlı hafif haşlanır ve evlerde turşusu kurulur. Bu turşu diğer turşulara göre biraz daha zahmetlidir. İlçemizde de yetişen fasulyeler isteğe ve siparişe göre üretilir. Karadeniz bölgesinde kavurma olarak çok tüketildiği bilinen fasulye turşusu yemenizi tavsiye ederiz. Fasulye turşusu kurulumu biraz zahmetli olsa da tadı da bir o kadar lezzetlidir.

 Yumuşak kıtır ve de lezzetli olması için özen gösteriyoruz

Taze yeşil fasulye turşusu, Ayşe kadın fasulye olarak ünlenen fasulyelerden kurulur. İlçemizde de yetişen dalından taze taze toplanan fasulyeler tek tek elden geçer ve ayıklanır. İsteğe bağlı olarak direkte kurulur ya da hafif haşlanarak turşusu yapılır. Fasulye turşusunu hazırlarken sadece kıtır olmasına özen gösteriyoruz. Yılların tecrübe ve test aşamalarından sonra en iyi ve lezzetli turşu nasıl yapılır?  Sorusunun cevabını bunu yaparak gerçekleştirdik. Doğal ürün çeşitlerimiz arasına fasulye turşumuz da girmiştir. Çubuk’un geçim kaynakları arasına giren turşu ilçemizde her yıl yeterince kurulumu yapılır. Size de afiyetle ve lezzetle yemek kalıyor. Aksi takdirde turşunuz lezzetsiz ve yumuşak bir kıvamda olacaktır.

Önce tadılmalı, sonra lezzetin farkına varılmalı

Fasulye turşusu yemeklerle beraber tüketildiğinde sağlık açısından faydalı olan bir besin olarak bilinir. Yeşil fasulye turşusunun yemeklerle beraber dengeli bir miktarda tüketilmesi prekanseröz polipleri önlemede faydalı olduğu ortaya konulmuştur. Fasulye turşusu yüksek lif içeriği sayesinde sindirimi kolaylaştırır. Bu durum da bağırsak hareketlerini destekler. Bağırsak hareketlerini düzenlemesi ilerde gelişecek bağırsak kanserini de engellemeye yardımcı olur. Yeşil fasulye yüksek miktarda A ve K vitamini içermesi sayesinde kemik erimesi hastalıklarını da engellemeye yardımcı olmaktadır. Yeşil fasulyedeki çeşitli bağışıklık sistemini güçlendirici antioksidanların varlığı iyi bilinmektedir. Yeşil fasulye ayrıca vitamin bakımından da zengin bir kaynaktır. Turşularımız fayda aramak yerine lezzet arayın hiçbir yan etkisi olamayan ürünlerimizi yemeden nasıl fayda göreceksiniz. Önce yiyin, sonra fayda görün. Afiyet olsun, sağlıcakla kalın.

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

ÇUBUK EV TURŞUSU doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Türkiye geneli anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız


Benzer Ürünler