WhatsApp
Çubuk İnce Acı Biber Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Çubuk İnce Yakan Acı Süs Biber Turşusu


ADET
Sepete Ekle

Çubuk İnce Acı Biber Turşusu farklı boyutlarda bölgesine ve yetiştirme yöntemine göre tadında değişiklik gösterir. Yemeklerde iştah açar.

Çubuk İnce Acı Biber Turşusu lezzet farklılığı yaşar

Bu biberin turşusu çok çeşitli biber cinsi olmakla beraber çokta çeşidi vardır. İsteğe bağlı olarak suyunu değiştirerek acılığını biraz azaltabilirsiniz. Biber turşusu denince akla genellikle acı biber turşusu gelir. Acı biber turşusunda da en çok öne çıkan kimi bölgelerimizde yakan biber kimi bölgelerimizde cin biberi ya da süs kıl biber denir. 2-7 cm. kadar uzunluğunda olan ince yapılı biber ile biberiye denilen ince uzun yeşilbiberler grubundadır. Bölgesine göre lezzet ve acılık oranı değişebilir.

Farklı acı ve lezzeti ile sofralarda

Çubuk İnce Acı Biber Turşusu bir yerde yediniz ya da başka bir işletmeden aldınız, lezzeti farklı diğer yediğiniz yerde farklı tat ile karşılaşabilirsiniz. Bu tamamen ürünün yetiştirildiği yer ve kurulumu ile alakalıdır. Her yıl farklı lezzet ve acılıkta olabilir. Bu cins biberlerden elde edilen biber turşuları başlı başına bir biber turşu grubudurlar. İyi kurulmadığı takdirde kararma yapabilir. Sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Kurulumunda da birçok ince ayrıntı ve püf noktası vardır. Sofrada yemeklerinize renk katmasının yanında iştahınızı da açar. Bazı hastalıklara iyi geldiği bilinir.

Dil ve damaklar da hafif acı bırakır

Yemeklerinde acı severler ve iştahına düşkün olanlar için sofralarda devamlı yerini alır. Kova ile tercih edilen lokanta, çiğ köfte, cafe, restaurant ve otel gibi birçok gıda tüketilen yerlerde mutlaka yerini almıştır. Toplanmasının zahmetinin yanı sıra kurulumu da zahmetlidir. Dalından toplandıktan sonrasında sap ve yaprakları tek tek koparılıp, iyice temizlenir ve yıkanır. Acı biber turşusu iştah açıcı özelliği ile ara öğünlerde, akşam yemeklerinde çok lezzetli olur. Halk dilinde yakan acı biber, sarı yeşil ince biber, süs acı biberi, kıl biber turşusu, hani böyle oluyor ya ince uzun diyerek tarif edilir. Her ailenin kendi bahçesinden üretip evinde kurduğu Çubuk Turşularını gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Turşularımız, atalarımızdan gelen geleneksel ve özel usulle hanımların evlerinde özenle hazırlanmaktadır. Acısı sizi yaksa da yine de siz tüketmeye bizde kurmaya devam edeceğiz.

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

ÇUBUK EV TURŞUSU doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, biberiye, defneyaprağı, dereotu, Türkiye de yetişen sarımsak ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız


Benzer Ürünler