Çubuk Mor Kırmızı Lahana Turşusu
Marka : Çubuk Ev Turşusu Stok No : Stok Adet :

Stok Durumu:


Çubuk Dilim Mor Kırmızı Lahana Turşusu


ADET
Sepete Ekle

Çubuk Mor Kırmızı Lahana Turşusu yapraklarının birbirine kat kat sarılması sonucu güzel bir sebzeye dönüşen lahana ince ince kıyılıp turşu olarak ta tüketmenizi sağladık.

Çubuk Mor Kırmızı Lahana Turşusu 7’den 77’ye herkes tarafından seviliyor

Çubuk Mor Kırmızı Lahana Turşusu Sofralarda dört mevsim severek tüketilen turşu, içeriğindeki besleyici ve şifalı özlerle vücudun hastalıklara karşı direncini artırıyor. Evlerde ve restoranlarda tencere yemeklerinin, ızgaraların, aperatiflerin, mezelerin yanında atıştırmalık olarak tüketilebiliyor. Aynı zamanda yapımı kadar kolay saklama koşullarına sahip bulunuyor ve uzun süre sorunsuz depolanıyor. İster meze, ister salata olarak tüketebileceğiniz turşu, yapraklarla sarılı kırmızı veya mor lahana olarak bilinen bitkiden yapılıyor.

Çubuk Mor Kırmızı Lahana Turşusu sofralarınıza renk damaklarınıza lezzet katar

Antioksidan açısından zengin olan kırmızı lahana sofralarımızda yaz kış bulunması gereken sebzelerden. Özellikle salatalara ayrı bir lezzet ve renk katan kırmızı lahana turşu olarak da tüketiliyor. Restoranlarda yemeklerin yanında servis edilen kırmızı lahanayı ince ince doğrayıp dilimler haline getirilen mor lahanayı daha sonra turşu haline getirerek sofralarınıza sunuyoruz. Şifası ile hekimlerin yüzyıllardır tercihi olan sebze, sert yapısı ile tanınıyor. Mor lahana Türk mutfağında turşu ve salata olarak tüketiliyor. Mor lahana genelde 3 türlü tüketilir. İçli dolma olarak, salatalara direk doğranarak ya da turşu olarak tüketilir.

Çubuk Mor Kırmızı Lahana Turşusunun Faydalarına gelecek olursak

Uzmanlar mor lahananın en sağlıklı tüketim şeklinin turşu olduğunun altını çiziyor. Besin değerleri oldukça yüksek olan mor lahana, K ve C vitamini yönünden zengin görülüyor. Sinir ve bağışıklık sistemini destekliyor. Mor lahana turşusu probiyotik içeriği ile sindirim sisteminin düzenlenmesine yardım ediyor. Antosiyanin minerali, beyin fonksiyonlarının güçlenmesine yardım ediyor. Konsantrasyon artırıcı olarak bilinen mineral, Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesine yardımcı oluyor. Bolca folik asit içeren mor lahana turşusu, hamilelik öncesinde sıklıkla tüketiliyor. Lif zengini lahana, çiğ olarak tüketilerek diyetlerde kilo vermeye yardımcı oluyor. Antioksidan içerik, detoks etkisi sağlıyor. Vücudu toksinlerden arındırıyor. Kemik gelişimini destekleyen sebze, kalsiyum ve magnezyum yönünden zengin.  Kan basıncını azaltıyor.  Uzun süre tok tutarak, diyetleri destekliyor.  Vücuttan iltihabın atılmasına yardım ediyor.

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

ÇUBUK EV TURŞUSU doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz.

Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz.

İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder. Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir.

Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defneyaprağı, dereotu ve tane karabiber.

“Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile www.cubuk.com.tr den online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet olsun…

Anlaşmalı olduğumuz PTT ve Yurtiçi Kargo ile kapınıza kadar gönderiyoruz.

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız